Kwiaciarnia internetowa

Kwiaciarnia internetowa

Od dawien dawna podarowanie drugiej osobie kwiatów było oznaką szacunku, miłości czy przyjaźni. Także dzisiaj bukiety pięknych róż czy stokrotek wręczamy w wyjątkowych okazjach swoim najbliższym przyjaciołom czy członkom rodziny. Kwiaty sprawdzają się także w sytuacjach urzędowych i oficjalnych. Pojawiają się w bardzo różnorodnych miejscach, począwszy od uroczystości kościelnych, przed zakończenie roku w szkole aż po wydarzenia rangi państwowej. Bukiet świeżych, pachnących kwiatów można podarować bliskiej osobie także bez okazji. Wydaje się, że to właśnie takie niespodzianki cieszą nas dzisiaj najbardziej. Nic zatem dziwnego, że od jakiegoś czasu bardzo popularnym miejscem stała się tak zwana kwiaciarnia internetowa, dzięki której z dowolnego miejsca na ziemi możemy przesłać bliskiej nam osobie wybrany wcześniej bukiet kwiatów. W Polsce prężnie działa przynajmniej kilka takich stron, a każda z nich cieszy się zaufaniem internautów od lat. Jak zatem sprawić przyjemność mamie, dziadkowi czy narzeczonej? Po jakim czasie zamówiona przesyłka trafi do właściciela? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, ponieważ dzięki nim można sprawić drugiej osobie naprawdę oryginalny i jednocześnie wciąż klasyczny podarunek.

Wybór bukietu. Cena a przesyłka

Każda kwiaciarnia internetowa proponuje swoim klientom określoną bazę bukietów do wyboru. Najczęściej są to propozycje złożone z róż, ponieważ te ostatnie w przypadku składania profesjonalnych bukietów prezentują się najlepiej. Jednocześnie każdy rodzaj różni się od siebie kształtem, kolorem czy wielkością, dlatego na pozór jednowymiarowa oferta staje się naprawdę zróżnicowana. Cena przesyłki ustalana jest oczywiście w zależności od liczby zamówionych kwiatów. Najczęściej każda kwiaciarnia proponuje nadawcy minimalną liczbę roślin. W jakim celu? Przede wszystkim dlatego, by utworzony bukiet spełniał podstawowe normy. Zbyt mała liczba kwiatów wpływa bowiem na walory estetyczne całości. Zazwyczaj ceny wahają się od osiemdziesięciu złotych w górę. Warto jednak zaznaczyć, że jest to już cena ostateczna. Przesyłka bez względu na lokalizację (na terenie Polski) będzie zatem darmowa. Dodatkowo, każda kwiaciarnia ma w swojej ofercie także inne produkty, które w razie takiej chęci klient może dołączyć do przygotowywanej paczki. O jakich elementach mowa?

Dodatkowe atrakcje dla odbiorcy

Bukiet jest oczywiście głównym elementem każdej przesyłki zamawianej w kwiaciarni internetowej. Warto jednak zaznaczyć, że wiele osób oprócz kwiatów chce podarować bliskiej osobie także coś jeszcze. Chociażby dlatego wiele kwiaciarni online wprowadza zatem dodatkowe usługi, dzięki którym klient będzie maksymalnie zadowolony ze świadczonych w jego kierunku usług. Najpopularniejszym produktem dołączanym do bukietu są z reguły smakołyki. Czekoladki w kształcie serca, bombonierki z nadzieniem likierowym czy czekolada z orzechami sprawdzają się w tym przypadku wyjątkowo dobrze. Prawie każda kwiaciarnia internetowa oferuje również (bez dodatkowych opłat) możliwość dołączenia dosłanych wcześniej życzeń. Niektóre punkty zachęcają do nadsyłania zdjęć, które potem oprawione w ramkę także trafią do paczki. Dzięki wymienionym elementom całość rzeczywiście staje się bardzo atrakcyjna. Coraz częściej obok bukietów, słodyczy czy życzeń i zdjęć pojawiają się także w ofercie drobne upominki. Mogą to być pluszowe misie, bransoletki czy wisiorki. Wszystko zależy od tego, jak rozbudowaną ofertę będzie miała dana kwiaciarnia internetowa.

Czas dostawy, sposób płatności oraz inne ważne informacje

Większość kwiaciarni internetowych realizuje swoje zamówienia już następnego dnia po wpłynięciu opłaty na konto firmy. Dzięki systemowi płatności PayU przesyłkę można zatem zamówić w zasadzie z dnia na dzień. Należy jednak sprawdzić, czy kwiaciarnia działa w weekendy oraz wolne dni, ponieważ najczęściej przesyłka w takim czasie nie jest możliwa. Bukiet wraz z przygotowanymi i wybranymi przez klienta dodatkami trafia do odbiorcy w ten sam dzień, w którym został stworzony. Dzięki temu kwiaty zachowują swoją świeżość i trwałość oraz przyjemny zapach. Wszystkie ważne informacje na temat interesującej nas kwiaciarni internetowej można oczywiście znaleźć na jej stronie internetowej.

Szalony tryb życia często nie pozwala nam zatrzymać się na chwilę. Dostrzeganie tego, co najważniejsze wydaje się być dzisiaj naprawdę trudne. Niepielęgnowane relacje szybko niszczeją, pozostawiając po sobie jedynie mgliste wspomnienie o tym, co być kiedyś. Nawet najmniejsze gesty w stosunku do drugiego człowieka mogą z kolei przyczynić się do podtrzymania uczucia i sprawienia bliskiej nam osobie niewysłowionej przyjemności. Wielkie wzruszenia tak naprawdę nie wymagają wielkich czynów. Śniadanie do łóżka dla żony, buziak w policzek od wnuczki dla dziadka czy niezapowiedziana wizyta córki mieszkającej na drugim końcu kontynentu… takie chwile pozwalają pamiętać o tym, że tak naprawdę w dobie nowoczesnych technologii, żądzy pieniądza i pogoni za sukcesem, najważniejsza wciąż pozostaje relacja z drugim człowiekiem. Narzędziem do podtrzymywania więzi mogą być oczywiście nie tylko nasze czyny bezpośrednie. Dowodem na to, że zaskoczyć i wzruszyć drugiego człowieka można nawet z dalekiego końca świata są prężnie działające kwiaciarnie internetowe. Tego rodzaju działalności pozwalają za pomocą drobnego upominku w postaci pięknego bukietu kwiatów wyrazić więcej niż tysiąc słów. Warto zatem co jakiś czas przypomnieć sobie o drugiej osobie i sprawić jej przyjemność na przykład za pomocą kwiatowej przesyłki.  

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *