Okna dachowe Optilight

Okna dachowe Optilight

Każdy kto jest na etapie poszukiwań idealnych okien dachowych powinien poświęcić chwilę na zapoznanie się z tym artykułem, gdyż mamy ciekawą alternatywę dla zbyt drogich okien. Jaką? Otóż okna dachowe Optilight.
Produkty te w porównaniu z innymi, produkowanymi przez większe, bardziej znane firmy, są o wiele bardziej atrakcyjne cenowo. Oczywiście wielu z nas pomyśli sobie, że skoro są one tak tanie, to na pewno muszą być niewarte zainteresowanie, gdyż po kilku miesiącach zaczną się psuć. Nic bardziej mylnego. Okna dachowe Optilight wykonane zostały z materiałów najlepszej jakości. Dzięki temu zyskujesz pewność, że posłużą Ci przez wiele lat w nienaruszonym stanie, bez względu na intensywność eksploatacji. Warto też pamiętać o tym, że naturalne światło jest bardzo potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a okna te mają dużą powierzchnię przez którą do wnętrza pokoi będzie codziennie docierało mnóstwo dobroczynnych promieni słonecznych. To tyle jeśli chodzi o kwestie ogólne, ale przecież dla kogoś, kto w najbliższym czasie musi dokonać wyboru konkretnej firmy, a później modelu okna, liczą się konkrety. Już do nich przechodzimy.
Okna dachowe Optilight zostały wyposażone w jednokomorowy zestaw szybowy. Jego grubość wynosi 24 milimetry. Dzięki temu okna te wykazują bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła dla standardowej szyby jest równy 1,1 W/m2K, a dla okna 1,5 W/m2K, aby wizualizować te dane przypomnę, że Polska norma dla okna to 2,6 W/m2K, przy czym im niższy współczynnik, tym lepiej, gdyż oznacza on lepszą izolację. Okna te mają także doskonałe parametry jeśli chodzi o izolację akustyczną. Możesz mieć pewność, ze żadne niepożądane dźwięki dochodzące z ulic lub towarzyszące zjawiskom atmosferycznym, nie będą zakłócały Twojego spokoju. Pozostałe elementy okna, poza metalowymi to wyselekcjonowane drewno sosnowe, które zostało zaimpregnowane i sklejone warstwowo, a na sam koniec pomalowane ekologicznym lakierem akrylowym. Dzięki temu wszystkie elementy okna są bardzo odporne na uszkodzenia powodowane oddziaływaniem czynników atmosferycznych i wszystkie inne. Kolejną zaletą okien Optilight jest to, że są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Klamka umieszczona jest w dolnej części okna i pozwala na ustalenie dwóch wielkości mikrouchtyleń, które umożliwiają swobodny przepływ świeżego powietrza. W oknach obrotowych, w połowie wysokości zostały umieszczone zawiasy, które umożliwiają otwarcie okna do kąta 180°, bez problemu więc utrzymamy okna w nienagannej czystości. Okna dachowe Optilight obrotowe przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 90°. Montaż okna jest równie prosty, jak jego użytkowanie. W komplecie wraz z oknem znajdują się wszelkie niezbędne do jego montażu akcesoria, na przykład jest to kątownik i klin, który umożliwia wypoziomowanie okna. Poza wszystkimi tymi technicznymi rzeczami, okna dachowe Optilight mają jeszcze jedną zaletę-są po prostu ładne. Idealnie wpasowują się do stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *