Niezbędne akcesoria dla psa

Niezbędne akcesoria dla psa

Opieka nad psem to nie lada wyzwanie dla kogoś, kto wcześniej nie miał doświadczeń związanych z poczuciem odpowiedzialności za jakąkolwiek istotę żywą. Wydaje się jednak, że człowiek od zarania dziejów nawiązał pewnego rodzaju związek ze wspomnianym zwierzęciem, a efektem takiej relacji jest kultywowanie stworzonej tradycji do dziś. Żadna tradycja nie może z kolei przetrwać, jeśli w umysłach danego społeczeństwa nie przywołuje konotacji pozytywnych. Trudno zresztą o skojarzenia negatywne, jeśli pies – jak się dzisiaj wydaje – od zawsze towarzyszył człowiekowi jako jego przyjaciel, obrońca czy przewodnik. Kontakt między nimi zasadza się zatem w relacji zależnej. Błędne okazuje się myślenie niektórych, jakoby pies był wyłącznie bytem podrzędnym człowiekowi, nie dającym nic w zamian za karmienie, pielęgnowanie czy szeroko pojętą opiekę. Nieskuteczność takiego wniosku jest zresztą widoczna we wspomnianej relacji. Większość miłośników i posiadaczy psów stara się zapewnić swoim pupilom najlepszą sytuację życiową, na jaką tylko może sobie pozwolić. Wspomniane starania nie są z kolei działaniami niezależnymi. Można nazwać je raczej odpowiedzią na zaufanie, szacunek i miłość ze strony pupila. Dziś rynek zoologiczny oferuje wiele produktów, dzięki którym opiekowanie się zwierzakiem staje się przyjemniejsze i łatwiejsze. Które akcesoria cieszą się największym zainteresowaniem?

Smycze, obroże, kagańce – idziemy na spacer

poznańNieodłącznym elementem posiadania psa jest oczywiście spacerowanie z pupilem. W zależności od sytuacji domowej, każda osoba mieszkająca w domu czy mieszkaniu może być w pewnym stopniu odpowiedzialna za wyprowadzanie psa. Szczególnie w dobie dwudziestego pierwszego wieku ten aspekt opieki powinien być w danej rodzinie dobrze doprecyzowany. Tempo życia, różne pory pracy czy zajęć szkolnych mogą nieco komplikować posiadanie psa. Przy odpowiedniej organizacji nie jest to z kolei zupełnie niemożliwe. Jeśli chodzi o sam spacer, niezbędnymi akcesoriami w tym przypadku stają się oczywiście obroże, smycze czy kagańce. Na rynku można znaleźć bardzo różnorodne produkty tego typu. Obecnie największą popularnością cieszy się firma maced. Warto zadbać o to, by do obroży przyczepić zwierzakowi medalik z wygrawerowanym imieniem i adresem zamieszkania lub telefonem kontaktowym do właściciela. Wykorzystując znane powiedzenie, lepiej po prostu dmuchać na zimne i nie ryzykować sytuacji, w której pies zgubi się bez żadnych informacji o swoim pochodzeniu. Odpowiedni dobór smyczy jest bardzo ważny, ponieważ wbrew pozorom ma ona wpływ na sam spacer. Produkt należy dobierać między innymi w zależności od wielkości i masy ciała pupila.

Zabawki dla psa – bawimy się z pupilem

Jak większość zwierzaków domowych, także pies potrzebuje pewnej dozy rozrywki. Warto pamiętać o tym, że wspólna zabawa z pupilem buduje pozytywne relacje między człowiekiem a zwierzęciem, więc nie warto z niej rezygnować. Na rynku zoologicznym można dzisiaj znaleźć naprawdę różnorodne zabawki dla zwierzaków. Niekiedy te ostatnie wcale nie są gorszej jakości od produktów oferowanych na przykład przez sklepy z zabawkami dla dzieci. Grające, nakręcane czy piszczące? Wybór zależy od innowacyjności i zasobów finansowych właściciela. Niestety akcesoria zabawkowe nie są tanie. Warto w tym przypadku korzystać ze sklepów internetowych, w których ceny nierzadko są niższe. Należy również pamiętać, że wbrew pozorom nawet zwykła piłka czy patyk rzucane podczas spaceru zadowolą naszego pupila.

Przysmaki dla zwierzaka – ćwiczymy pewne zachowania

Wybierając metodę kija podczas tresury w przypadku zwierzaków nie osiągniemy wiele. Możemy wprawdzie zdobyć respekt pupila, jednak w dużej mierze będzie on oparty na strachu, co z kolei nie sprzyja nawiązywaniu przyjaznych stosunków. O wiele zacniejszą metodą współpracy okazuje się być zatem metoda marchewki, która polega na nagradzaniu zwierzaka po wykonaniu odpowiedniego zadania, komendy czy prośby. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się oczywiście smakołyki, których zwierzaki z różnych powodów nie dostają na co dzień. Rynek zoologiczny jest w stanie zaoferować dzisiaj – podobnie jak w kontekście zabawek – bardzo wiele produktów znanych obecnie pod nazwą tak zwanych przysmaków dla psa. Kości pachnące różnymi „smakami”, chrupki dla psów czy inne produkty tego typu oferowane są zarówno przez sklepy internetowe, jak i przez sklepy tradycyjne. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się między innymi suszona wołowina czy suszony łosoś. W zależności od predyspozycji smakowych, raz na jakiś czas na taki prezent pies powinien móc liczyć. Szczególnie w przypadku wspomnianej tresury.

Szczotki, szampony, odżywki – pielęgnujemy zwierzaka

Wielu właścicieli nie radzi sobie na przykład z nadmiernie wypadającą sierścią. Warto zatem pamiętać, że regularne czesanie może zminimalizować powyższy problem. Co więcej, sklepy zoologiczne często oferują również różnego rodzaju szampony i odżywki, które wpływają na stan sierści zwierzaka. Warto jednocześnie mieć świadomość tego, że z problemami skórnymi można działać nie tylko z zewnątrz, ale także od wewnątrz. Na stan sierści i skóry wpływa bowiem między innymi odpowiednie odżywianie. Niemniej jednak elementy związane z pielęgnacją także są istotne w opiece nad psem. Najbardziej popularne są w ostatnim czasie szczotki dwustronne, które z jednej strony wyczesują wypadającą sierść dzięki specjalnym „igiełkom”, a z drugiej strony ją wygładzają za pomocą specjalnego włosia.

Skills

, , , ,

Posted on

kwiecień 14, 2014

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *