Mieszkanie dla singla

Mieszkanie dla singla

Posiadanie własnego mieszkania daje przede wszystkim poczucie pewnej stabilizacji oraz zabezpieczenia. Osoby, które posiadają stałą pracę, bardzo często decydują się na kredyt, dzięki któremu mogą zakupić wybraną nieruchomość mieszkalną. Okazuje się, że coraz mniej Polaków wybiera z kolei wynajem. W przypadku młodych ludzi sprawdzają się przede wszystkim nieduże mieszkania, najczęściej są to oczywiście kawalerki. Mała przestrzeń nie przeszkadza tak zwanym singlom, dla których ewentualne założenie rodziny zostaje odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość. Warto jednak pamiętać o tym, że w przyszłości nieduże mieszkanka – po naszej wyprowadzce do większego lokalu bądź wybudowanego domu – mogą stać się atrakcyjnym miejscem dla potencjalnych najemców. Z myślą o takim przeznaczeniu kupowanego lokalu warto wybierać nieruchomości praktyczne i zlokalizowane w interesujących lokalizacjach.

Single w programie rządowym MDM

Program rządowy Mieszkanie dla Młodych został stworzony przede wszystkim z myślą o młodych małżeństwach, z reguły z małymi dziećmi. Okazuje się jednak, że cieszy się również zainteresowaniem osób samotnych liczących na cenne dofinansowanie ze strony państwa. Chętni na udział w projekcie nie mogą przekroczyć 35 roku życia. Jest to jedno z ważniejszych wytycznych programu MDM. Warto również sprawdzić ograniczenia związane z metrażem kupowanego mieszkania czy domu. Wszystkie niezbędne informacje dla interesantów znajdują się na specjalnie stworzonej stronie projektu. Na dofinansowanie może liczyć osoba, która zarabia przynajmniej 2,5 tysiąca na rękę i może wnieść w nieruchomość wkład własny w wysokości 20% ceny mieszkania.

Nowoczesne kawalerki

Dużym zainteresowaniem wśród singli cieszą się przede wszystkim kawalerki. Jeśli chodzi o takie mieszkania Poznań oferuje dla przykładu ciekawe propozycje. Interesujące nieruchomości tego typu proponują na przykład nowoczesne firmy deweloperskie. Lokale oferowane na rynku pierwotnym wyróżniają się dużą innowacyjnością oraz komfortem. Ich cena jest jednak nieco wyższa niż lokali z rynku wtórnego. Z drugiej strony należy pamiętać, że bardzo często nowe nieruchomości są gotowe do zamieszkania od zaraz. W przypadku używanych lokali musimy wziąć pod uwagę ewentualne naprawy, remont czy wymianę różnych instalacji.

Lokalizacja mieszkania

Kupując małe mieszkanie z reguły mamy świadomość tego, że kiedyś się z niego wyprowadzimy. Za kilka lat nieruchomość można sprzedać lub wynająć. W obu przypadkach na naszą korzyść działać będzie interesująca lokalizacja. Warto wybierać zatem spokojne osiedla wybudowane nieopodal parków, punktów handlowo-usługowych czy placówek edukacyjnych. Ważna jest również bliskość komunikacji miejskiej. Wspomniane udogodnienia sprawdzą się zresztą nie tylko podczas sprzedaży czy wynajmowania mieszkania. Wpłyną również na nas samych wtedy, gdy będziemy użytkować mieszkanie do własnych celów.

Mieszkanie dla singla powinno być przede wszystkim nieduże, komfortowe i nowoczesne. Warto skupić się między innymi na dobrej lokalizacji oraz oczywiście na kreatywnym i praktycznym urządzeniu wnętrza.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *