Szybka randka – moda na randki w zachodnim stylu

Szybka randka – moda na randki w zachodnim stylu

Speed date, czyli tak zwana szybka randka podbija rynek polski od dobrych kilku miesięcy. Jeszcze dwa lata temu mało kto słyszał o takiej formie „randkowania”. Dziś zarówno starsi, jak i młodsi chętnie wybierają się na wydarzenia noszące wspomnianą nazwę. Choć bycie singlem jest przy obecnym trybie życia wygodne, prędzej czy później chcemy nawiązać znajomość, która potem przeradza się w poważny związek i prowadzi do założenia rodziny. Warto zatem pamiętać o szybkich randkach, dzięki którym spotkania z innymi ludźmi staną się prostsze i wzbudzą w nas większą swobodę niż dotychczas. Co trzeba wiedzieć przede wszystkim o takich spotkaniach? Jak znaleźć firmę, która organizuje szybkie randki? W jakich miastach i restauracjach szukać? Odpowiedzi na te pytania okazują się prostsze, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

Gdzie znaleźć „szybką randkę”?

Szybkie randki taką frazę trzeba wpisać w wyszukiwarkę, by znaleźć speed randki organizowane na terenie województwa wielkopolskiego. Analogicznie, poszukując wydarzeń tego typu w innych miastach, wystarczy podczas serwowania w sieci wpisać do wyszukiwarki inną miejscowość bądź nazwę województwa. Jak się zatem okazuje, znalezienie samego eventu nie jest trudne. Co trzeba jednak zrobić, by wziąć udział w szybkiej randce?
Imprezy dla singli Poznań czy Warszawa organizują od dawna. Pierwszym krokiem (by wziąć udział w wydarzeniu) jest oczywiście rejestracja. Ta ostatnia dostępna jest na różnego rodzaju stronach internetowych należących do firm zajmujących się organizacją speed randek.
Rejestracja jest szybka i prosta – szybka randka Poznań, stolica, czy może miejscowości uzdrowiskowe? Sami wybieramy, gdzie chcemy wziąć udział w zabawie.

Korzyści płynące ze speed randek

Czy warto brać udział w szybkich randkach? Większość osób mających takie doświadczenia za sobą odpowiada twierdząco. Jakie plusy wiążą się z udziałem w wydarzeniach tego typu? Jest ich przynajmniej kilka:
– szybkie randki bardzo często przeradzają się w głębsze znajomości i relacje; dzięki kilku minutom możemy poznać, czy nasz rozmówca odpowiada nam na przykład pod względem wizualnym oraz pod względem charakteru,
– w szybkich randkach nierzadko biorą udział te osoby, które na co dzień nie radzą sobie w interakcjach z innymi ludźmi; badania wykazują, że speed date pomaga przełamać nieśmiałość, co z kolei poprawia komunikację interpersonalną nie tylko w życiu osobistym, ale również w życiu zawodowym,
– speed date to wspaniała przygoda, którą można pochwalić się przed znajomymi; wbrew pozorom nie każdy jest na tyle odważny, by stanąć twarzą w twarz przed innymi osobami (zmieniającymi się co kilka minut na kolejnych, nowych rozmówców).
Moda na szybkie randki rozwija się w Polsce od jakiegoś czasu i wydaje się, że szybko nie zniknie. Niemniej jednak warto przyglądać się wspomnianemu zjawisku, ponieważ okazuje się ono interesujące między innymi pod względem społecznym oraz z interpersonalnym.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *